Casual kid style czyli wygodna i modna stylizacja dla dziecka + ukryta informacja

Moda dziecięca na dobre zagościła w moim domu. Codziennie rano muszę liczyć się z tym, że dobre 15 minut będzie poświęcone na wybór ubrania przez moje dziecko.

Pamietam, że jak sama byłam dzieckiem ubrania nie grały istotnej roli w moim życiu. Nie zastanawiałam się czy „ta” bluzka pasuje do „tych” spodni czy może lepiej połączyć ją z „tamtą” spódnica. Jaki kolor pasuje do innego i czy wypada założyć sandały do dżinsów.

Dziś jest trochę inaczej. W każdym razie w moim domu. Coraz częściej waham się zanim kupię jakiś ciuch czy buty mojej córce podczas gdy jestem sama na zakupach. Może się to skończyć tak, że będę musiała zwrócić to co kupiłam.

Może ktoś sobie pomyśli, że to przesada żeby 6 letnie dziecko rządzilo i decydowalo co chce nosić a czego nie.

Ale z drugiej strony dlaczego? Po co mamy ograniczać upodobania naszych dzieci i zabijać w nich chęć kreowania siebie? Czy dzieje się coś złego jeśli pozwolimy podejmować dzieciom decyzje od najmłodszych lat?

Oczywiście możemy to odnieść do każdej dziedziny nie tylko do wyboru codziennej garderoby. Pozwólmy dzieciom decydować i podejmować małe decyzję. Uczmy je samodzielności i zaradności. A w razie potrzeby zawsze możemy zasugerować dziecku inne rozwiązanie czy to w wyborze ciucha czy w podjęciu innej mniej lub bardziej ważnej decyzji 😉

Moje dziecko dziś samodzielnie podjęło decyzję, że wybierze się na rower w haftowanej bluzce i pięknej spódnicy. Miała wybór, pozwoliłam jej na to. Jednak jako rodzic zasugerowałam coś wygodniejszego. Przyznała mi racje.. 😉

Bluzka H&M

Szorty F&F Kids

Sandały CCC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s