Zamek w Mosznej. Pięknie i rodzinnie!

Jeśli lubicie czasem zafundować sobie jednodniową wycieczkę, która będzie połączeniem czynnego i biernego wypoczynku a do tego da okazję nieco podumać to według mnie bardzo dobrym pomysłem są zamki! A w Polsce jest ich pod dostatkiem.

Dlaczego uważam, że to połączenie tych trzech rzeczy? Ponieważ niejednokrotnie zwiedzenie takiego „domu” to solidny „spacer”. Przecież to pokaźne budowle gdzie trzeba pokonać wiele schodów, naście ogromnych komnat i metry posesji, na której zamek się znajduje. To z pewnością możemy nazwać czynnym wypoczynkiem.

A jak już się nachodzimy i zmęczymy to bez problemu możemy w spokoju sie zrelaksować. Takie miejsca są przyjazne dla osób, które preferują bierny relaks. Możemy usiąść na ławce, pójść do kawiarni czy restauracji, które często są zakładane nawet w środku zamku. Mało tego jeśli chcemy możemy rozłożyć koc, zrobić piknik i poleżec pod wielkim wiekowym drzewem.

Ok. A gdzie miejsce na wspomnianą zadume? Otóż podczas zwiedzania pomieszczeń. Czy tylko ja podczas wycieczki z przewodnikiem wyobrażam sobie jak to kiedyś musiało wyglądać? Zastanawiam się zawsze jak mogłoby się żyć w czasach świetności władców, królów, hrabiów.. Z jakimi problemami się borykali, czego pragnęli, czego się bali, czy byli szczęśliwi czy nie, jak wyglądałoby ich życie gdyby żyli w obecnych czasach i jak wyglądałoby moje gdybym żyła w ich czasach? Za każdym razem mam tak samo. To chyba dzieje się podświadomie. A nawet jeśli nie to i tak się nie zamierzam bronić przed takimi refleksjami.

Dziś przedstawiam Wam Zamek w Mosznej. Jest piękny i dostojny. Ma niesamowity klimat i znajdziecie w nim wszystkie te trzy elementy! ♥

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s